Etter mange år i Måløy Sanglag som bass-sanger, blei Terje for 5-6 år siden inspirert av Elvis sin bass-sanger J.D. Sumner. Terje startet da med systematisk trening for å utvikle sangstemmen sin til et lavere register. ‘
Med sin nye dype basstemme og økt interesse for Elvis ble det naturlig å invitere inn Terje til den første Elvis festivalen. Det ble en fantastisk opplevelse både for publikum og Terje.
Har siden også vært ansvarlig for Elvis koret som ble startet til den 2. Elvis festivalen. Koret og Terje har siden vært fast på alle festivalene. Terje har vært med både som korist og solist. ‘
Når amerikanske Ted Torres, for to år siden, skulle på turne på Østlandet i sammen med Side Show Bob ble Terje hyret inn som bass solist på turneen.
I dag er Terje, muligens den personen i landet med den dypeste bass stemmen!
Hit enter to search or ESC to close